Konsultacje społeczne w gminie Zambrów - 2016 - KPP Zambrów

Konsultacje społeczne w gminie Zambrów

Data publikacji 16.02.2016

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie prowadzi konsultacje społeczne w ramach tworzenia „Map bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Wczoraj odbyły się one na terenie gminy Zambrów.

Wczoraj na terenie gminy Zambrów odbyło się spotkanie w ramach konsultacji funkcjonariuszy Policji z lokalną społecznością. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13. Prowadzone konsultacje służą tworzeniu „Mapy zagrożeń i bezpieczeństwa publicznego”. Głównym celem tej inicjatywy jest skuteczniejsza walka z przestępczością. Gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie z udziałem kierownictwa jednostki oraz poszczególnych wydziałów, jak również dzielnicowych. W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele różnych instytucji oraz służb mundurowych.

W trakcie spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie nadkom. Sławomir Łubnicki przedstawił założenia i cel spotkań konsultacyjnych ze społecznością lokalną oraz wyjaśnił co będzie zawierać Mapa. Kluczowym elementem spotkania był udział zebranych w dyskusji. Uczestnicy konsultacji bardzo chętnie dzielili się z przedstawicielami policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Policjanci otrzymali szereg cennych informacji i wskazówek, których uwzględnienie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tej gminie. Tego typu spotkania będą cyklicznie organizowane przez zambrowską Policję we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu.

Kolejne konsultacje:

16.02.2016 godz. 13.00 świetlica Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. XXX-lecia 2 w Szumowie