Konsultacje społeczne w Szumowie - 2016 - KPP Zambrów

Konsultacje społeczne w Szumowie

Data publikacji 17.02.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie prowadzą konsultacje społeczne w ramach tworzenia „Map bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Wczoraj odbyły się one w Szumowie.

Wczoraj na terenie gminy Szumowo odbyło się spotkanie w ramach konsultacji funkcjonariuszy Policji z lokalną społecznością. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13. Prowadzone konsultacje służą tworzeniu „Mapy zagrożeń i bezpieczeństwa publicznego”. Głównym celem tej inicjatywy jest skuteczniejsza walka z przestępczością. Gospodarzem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie z udziałem kierownictwa jednostki oraz poszczególnych wydziałów, jak również dzielnicowych. W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele różnych instytucji oraz służb mundurowych.

W trakcie spotkania Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie insp. Andrzej Popko przedstawił założenia i cel spotkań konsultacyjnych ze społecznością lokalną oraz wyjaśnił co będzie zawierać Mapa. Kluczowym elementem spotkania był udział zebranych w dyskusji. Uczestnicy konsultacji bardzo chętnie dzielili się z przedstawicielami policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Policjanci otrzymali szereg cennych informacji i wskazówek, których uwzględnienie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tej gminie. Tego typu spotkania będą cyklicznie organizowane przez zambrowską Policję we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu.

Kolejne konsultacje:

18.02.2016 r. godz.  16.00 hala  sportowa  Zespołu Szkół  nr 1  przy ul.  Aleja Wojska  Polskiego 31 w Zambrowie