,,Bezpieczne ferie” w powiecie zambrowskim - 2017 - KPP Zambrów

,,Bezpieczne ferie” w powiecie zambrowskim

Data publikacji 18.01.2017

Za parę dni rozpoczynają się ferie zimowe. Nad bezpieczeństwem odpoczywających czuwają zambrowscy policjanci, w ramach działań „Bezpieczne ferie”. Mundurowi spotkali się również ze starszą młodzieżą w Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Zambrowie.

Przed nami zimowa przerwa w nauce dla dzieci i młodzieży. Zambrowscy policjanci, w ramach programu „Bezpieczne ferie”, prowadzą cykliczne spotkania z uczniami w szkołach  na terenie całego powiatu. Dziś pracownicy cywilni i mundurowi odwiedzili przedszkolaków oraz starszą młodzież z Zespołu Szkół Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Zambrowie. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed zagrożeniami, które mogą ich dotkną podczas ferii zimowych omawiając odpowiedzialność prawną nieletnich, zagrożenia płynące z Internetu – Cyberprzemoc oraz skutki i konsekwencje zażywania środków odurzających. Szczególną uwagę policjanci zwracają  na  podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomniano, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Młodym słuchaczom przedstawiono nowoczesne interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do reagowania na niepożądane zachowania po przez wykorzystanie wspomnianej aplikacji.