,,Nie byli obojętni” i pomogli mężczyźnie na DK 8 - 2017 - KPP Zambrów

,,Nie byli obojętni” i pomogli mężczyźnie na DK 8

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci z zambrowskiej drogówki, wykonując czynności służbowe w rejonie miejscowości Kołaki Kościelne zauważyli mężczyznę, który szedł w kierunku Białegostoku, w ubraniu nieadekwatnym do aktualnej pory roku. Mundurowi natychmiast pomogli zziębniętemu obywatelowi Łotwy i bezpiecznie odwieźli go do zambrowskiej noclegowni.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w miniony wtorek, około godz. 18.00 na DK 8 w rejonie miejscowości Kołaki Kościelne zauważyli mężczyznę, który szedł w kierunku Białegostoku w ubraniu nieadekwatnym do aktualnej pory roku. Przy temperaturze powietrza około 1 stopnia Celsjusza sytuacja ta zaniepokoiła mundurowych. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zareagować Jak się okazało zziębniętym pieszym był obywatel Łotwy, który nie posiadając jakichkolwiek środków do egzystencji, postanowił wrócić do swojego kraju. Ze względu na trudną sytuację 41-latka policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy.  Mężczyźnie zapewniono ciepły posiłek, a następnie przewieziono do zambrowskiej noclegowni.  

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do jednostki Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.