Jak bezpiecznie kwestować z WOŚP w powiecie zambrowskim. - 2018 - KPP Zambrów

Jak bezpiecznie kwestować z WOŚP w powiecie zambrowskim.

Data publikacji 12.01.2018

Zambrowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo spotkali się z wolontariuszami 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Wczoraj zambrowscy policjanci spotkali się z wolontariuszami 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie spotkania omówili podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Ponadto dbając o ich bezpieczeństwo w trakcie kwestowania poza miastem przekazali im kilkadziesiąt sztuk elementów odblaskowych. W spotkaniu uczestniczyło 60 wolontariuszy.

Atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka – naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do puszki której wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Każdy wolontariusz musi posiadać imienny identyfikator ze zdjęciem i numerem zbiórki. Identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym prawym rogu zdjęcia wolontariusza, a obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca oraz kod QR kierujący do strony WOŚP. Każdy identyfikator musi być zalaminowany. Wolontariusze muszą nosić identyfikatory w widocznych miejscach. Warto też przyjrzeć się obrazowi puszki, którą będzie miał kwestujący. Co ważne - puszka musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. W jej górnej części przy otworze powinien znajdować się numer kwestującego, ten sam, co na identyfikatorze. Jeżeli ktokolwiek zauważy, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt pod numer telefonu alarmowego Policji - 997,112 lub zgłoszenie tego faktu najbliższemu patrolowi Policji.

Mundurowi zgromadzonym osobom przekazali informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz promowano pracę w Policji.