Symulacja wypadku drogowego z udziałem rowerzysty - 2018 - KPP Zambrów

Symulacja wypadku drogowego z udziałem rowerzysty

Data publikacji 20.04.2018

Dziś na jednej z ulic Zambrowa przeprowadzona została symulacja zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz kierującego pojazdem osobowym. Została ona zorganizowana przez zambrowskich policjantów i profilaktyków z Wydziału Prewencji oraz Grupę Ratowniczą ,,Nadzieja”, w ramach kampanii MSWiA pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…”. Dzisiejsza symulacja była również doskonałą okazją do przybliżenia zainteresowanym pracy poszczególnych policjantów, a także wzięcia udziału w pokazie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Grupę Ratowniczą ,,Nadzieja” Oddział w Zambrowie.

Dziś, około godziny 9.00, na jednej z ulic Zambrowa, przeprowadzona została symulacja zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz kierującego pojazdem osobowym. W pozorowanej sytuacji cyklista wymusił pierwszeństwo przejazdu osobówce i został ranny. Symulacja została zorganizowana przez zambrowskich policjantów i profilaktyków z Wydziału Prewcji oraz Grupę Ratowniczą ,,Nadzieja” Oddziałw Zambrowie, w ramach kampanii MSWiA pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…”. Głównym założeniem tego rodzaju akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przy tym wzajemny szacunek i rozwaga na drodze. Symulowane zdarzenie drogowe miało również na celu przypomnienie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. A to obserwatorzy porannej akcji mogli zobaczyć na własne oczy uczestnicząc w pokazie resuscytacji prowadzonym przez Grupę Ratowniczą ,,Nadzieja” Oddział w Zambrowie. Jak ważne jest szybkie powiadomienie służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu wielokrotnie podkreślali dziś organizatorzy akcji.

Poranne działania profilaktyczne były również doskonałą okazją do przybliżenia zainteresowanym pracy funkcjonariuszy chociażby pionu prewencyjnego czy też kryminalnego, a tym samym promocji zawodu policjanta. Ponadto, dzielnicowi promowali aplikację ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz ,,Moja Komenda – Dzielnicowy bliżej nas”.

Obok stoisk profilaktycznych zainteresowane osoby mogły również skorzystać z symulatora zderzeń.