Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym - 2018 - KPP Zambrów

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Data publikacji 27.06.2018

W miniony weekend, policjanci z zambrowskiej drogówki, przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny kierunek-Mazury”, w ramach ogólnopolskich działań prewencyjno–kontrolnych ,,Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca, w których do kontroli zostali zatrzymani ,,piraci drogowi” wskazane były na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony weekend, podczas wzmożonych, ogólnopolskich działań prewencyjno kontrolnych ,,Kaskadowy pomiar prędkości” zambrowscy policjanci przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny kierunek – Mazury”. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych pięciu ,,piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzistą minionego weekendu był 32-latek, który przekroczył prędkość o 64 km/h, prowadząc pojazd marki BMW z prędkością 114 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kolejny, 49-letni kierujący, tym razem skodą, również przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Najmłodszy, z pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, 21-latek jechał volkswagenem mając na liczniku 109 km/h, tym samym przekroczył prędkość o 59 km/h. Natomiast 32 i 42–letni mężczyźni, kierując – odpowiednio – volkswagenem oraz fordem przekroczyli dozwoloną prędkość o 53 km/h prowadząc z prędkością 103 km/h.

Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy. Każdy z nich został ukarany mandatem karnym, a ich konta zasiliło 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Ogólnopolskie działania prewencyjno–kontrolne ,,Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzone będą przez całe wakacje.

Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.