3 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu - 2019 - KPP Zambrów

3 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu

Data publikacji 18.02.2019

Zambrowscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich rekordzistą okazał się kierujący pojazdem osobowym renault, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W miniony piątek, około godziny 19.00, na Alei Wojska Polskiego w Zambrowie został zatrzymany kierowca renault. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie po uzyskanej informacji od zaniepokojonego obywatela, o prawdopodobnym nietrzeźwym kierowcy, pojechali w wyznaczonym kierunku, gdzie poruszał się wskazany pojazd. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie u kierowcy. Mieszkaniec województwa lubelskiego noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną sobotę na terenie gminy Zambrów. Około godziny 0.30, dyżurny KPP w Zambrowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że Drogą Krajową nr 63 porusza się volkswagen, który może prowadzić osoba nietrzeźwa.  Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Intrewencyjnego w Zambrowie natychmiast udali się w kierunku Czyżewa. W miejscowości Chmiele Pogorzele zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Od kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Okazało się, że 31-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  

Natomiast w niedzielę, tuż po północy, funkcjonariusze z ,,patrolówki” na jednej z ulic Zambrowa, zatrzymali do kontroli audi, którego 31-letni kierowca, mieszkaniec powiatu bielskiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy i dalszym losem całej trójki zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.