Zdążyli na czas i zapobiegli tragedii - 2019 - KPP Zambrów

Zdążyli na czas i zapobiegli tragedii

Data publikacji 29.04.2019

Dzięki natychmiastowej reakcji zambrowskich policjantów, a także sprawnemu działaniu przewodnika psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz owczarka ,,Kalila", mieszkanka gminy Kołaki Kościelne już po niespełna dwóch godzinach została odnaleziona. Po raz kolejny współpraca mundurowych i Grupy Ratowniczej Nadzieja zapobiegła tragedii. 69-latka bezpiecznie została przekazana załodze karetki pogotowia.

W minioną niedzielę około godziny 16.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został powiadomiony o zaginięciu 69-letniej kobiety. Jak wynikało ze zgłoszenia kobieta prawdopodobnie oddaliła się z miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że seniorka posiadała problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusze zambrowskiej komendy błyskawicznie zaczęli działać. Do poszukiwań kobiety zaangażowano łomżyńskiego przewodnika z psem ,,Kalila". Wielkim wsparciem dla funkcjonariuszy okazała się też Grupa Ratownicza Nadzieja. Profesjonalizm wszystkich biorących udział w akcji  przyczynił się do odnalezienia seniorki. Kobietę już po niespełna 40 minutach zauważono w kompleksie leśnym oddalonym kilka kilometrów od domu 69-latki.

Jest to kolejny przykład pozytywnego zakończenia poszukiwań osoby zaginionej.  Kobieta, dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej została bezpiecznie przekazana załodze karetki pogotowia.