Kierował autobusem pod wpływem alkoholu - 2020 - KPP Zambrów

Kierował autobusem pod wpływem alkoholu

Data publikacji 10.07.2020

Zambrowscy policjanci, w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Podczas wczorajszych działań ,,drogówka” uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy autobusu, który rozpoczął podróż wraz z pasażerami w Ciechanowcu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Zambrowscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców regionu oraz osób podróżujących. Mundurowi prowadzą między innymi wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Podczas wczorajszych działań ,,drogówka” udaremniła dalszą jazdę kierowcy autobusu. Tuż przed 7 pojazd z pasażerami zatrzymał się na jednym z przestanków na terenie miasta, aby wziąć kolejnych pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 52 – latek natychmiast stracił prawo jazdy. Dalszym jego losem zajmie się sąd.

W przypadku wykroczenia za jazdę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów jest orzekany w wymiarze od 6 miesięcy do 3 lat. Do tego dochodzą najczęściej konsekwencje finansowe w postaci grzywny oraz świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.