Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę DAFA - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę DAFA

Data publikacji 18.02.2020

Zambrowscy policjanci zatrzymali do kontroli ciężarowego DAFA. Jak się okazało kierowca pojazdu był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dalszym losem 57-letniego mieszkańca Białegostoku zajmie się sąd.

Policjanci zambrowskiej drogówki, wczoraj tuż po 8, na krajowej ,,ósemce” zatrzymali do kontroli ciężarowego DAFA. Jak się okazało kierowca pojazdu był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 57-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie białostoczanin odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, sąd może wymierzyć zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na nie mniej niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości od 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.