Pijany wiózł dzieci - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Pijany wiózł dzieci

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci z zambrowskiej "drogówki", w ciągu trzech dni, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Najbardziej nieodpowiedzialnym z nich okazał się 56 – letni mieszkaniec gminy Zambrów, który przewoził dwoje małoletnich dzieci mając w organizmie blisko promil alkoholu. Wszyscy zatrzymani, nierzeźwi stracili uprawnienia do kierowania i teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zambrowie, w minioną niedzielę, na terenie gminy Rutki wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. 26 – letnia kobieta, tuż po 11 prowadziła vw mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca wpadł w ręce mundurowych w samo południe. 23 – latek jechał audi mając również blisko pół promila alkoholu w organizmie. Rekordzistą okazał się jednak 55 – letni mężczyzna, który w poniedziałek jechał swoim oplem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 56 – letni mieszkaniec gminy Zambrów. Wczoraj tuż przed 9 prowadził volvo, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, przewozi dwoje małoletnich dzieci w wieku 12 i 11 lat. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili uprawnienia do kierowania i teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.

Prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości to przestępstwo i grozi za nie kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.