Zatrzymani piraci drogowi - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Zatrzymani piraci drogowi

Data publikacji 07.07.2020

Zambrowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść do swoich samochodów w stanie nietrzeźwości. Kolejni dwaj mężczyźni jechali z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy.

W sobotę, zambrowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Tuż po 18 na terenie gminy Zambrów, mundurowi zauważyli pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Jak się okazało, 35 – latek prowadził swojego peugeota mając blisko promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, około 20 w miejscowości Rutki Kossaki, w ręce mundurowych wpadł 54 – letni kierowca, który na widok radiowozu zawrócił i dynamicznie przyspieszył. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali po chwili do kontroli fiata. Badanie alkomatem mieszkańca gminy Rutki wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani do kontroli w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W miniony piątek, w samo południe, w miejscowości Grochy Pogorzele mundurowi zatrzymali do kontroli KIA, której 45 - letni kierowca jechał z prędkością 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. Z kolei w niedzielę, tuż po 11, kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Miernik prędkości zarejestrował prędkość 101 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.