Trzech kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Trzech kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci z zambrowskiej komendy wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców. 53-letnia kobieta spowodowała szkodę parkingową mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca to 20-latek, który kierował pojazdem mając orzeczony zakaz. Mężczyzna spowodował kolizję mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 30-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego jechał fiatem będąc pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę.

Policjanci zambrowskiej komendy wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Wczoraj, tuż przed 16, zambrowski dyżurny przyjął zgłoszenie o tym, że na ulicy Wyszyńskiego kierująca volkswagenem uderzyła w zaparkowanego forda i odjechała. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że kobieta odjechała na parking przy supermarkecie, a następnie odeszła w rejon pobliskich bloków. Mundurowi szybko ustalili kto dokładnie prowadził pojazd. Jak się okazało była to mieszkanka Zambrowa, która jechała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie kobiety. 53- latka od razu straciła prawo jazdy.

Kolejny kierowca wpadł w ręce mundurowych tuż po 17 na terenie gminy Kołaki Kościelne. Tor jazdy fiata wzbudził podejrzenia policjantów, że kierowca może być nietrzeźwy. Już po kilku minutach okazało się, że 30-latek prowadził pojazd będąc pod wpływem amfetaminy. W trakcie wykonywanych czynności w schowku samochodu funkcjonariusze znaleźli foliową torebkę z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast, dziś tuż przed 7. dyżurny zambrowskiej komendy przyjął zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum miasta doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego zauważył zaparkowany pojazd ciężarowy renault, w którym nikogo nie było oraz seata. Jak się okazało kierowca osobówki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowaną ciężarówkę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec gminy Rutki kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 20-latek przewoził dwóch pasażerów i posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka to przestępstwo i grozi za nie kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.